Back to Top

Tel: 0216 349 7373 7/24 Gsm: 0505 518 8556


Akçayel

Özel Dedektiflik

Bürosu


Tel: 0216 349 8373

Gsm:0505 518 8556  


Telefon    : +90216 349 8373

7/24 Gsm : +90505 518 8556

Adres : Hasanpaşa Mah. Mahmudbaba Sk. No:13/4 Kadıköy/İstanbulİstanbul Dedektif Büroları


İstanbul ülkemiz ekonomisinin can damarıdır. Bu nedenle özel dedektif hizmetlerinde firmalar İstanbul'u merkez olarak görmektedir.Gerek kurumsal gerekse bireysel çalışmalarda sizde tahmin edersiniz ki istanbul potansiyel olarak en önde gelir. Googlede bir dedektif araması yaptığınızda önünüze çıkan firmaları gördüğünüzde ne kadar çok dedektiflik bürosu olduğunu düşünürsünüz ama bu yanlıştır. ve bunların çoğu istanbul dedektif bürolarıdır.Bu firmaları bir kaç sınıfa ayırabiliriz.


1) Çakma dedektifler.


Bu kişiler hiçbir işte tutunamayanlar veya farklı bir sektörde mesleğe sahip olup bu işi eğlence gibi ve güzel bir gelir gibi görerek işe başlayan mobilyacı, marangoz gibi (bunlar gerçekten doğrudur) kişiler. Bunlar ne bir vergi levhası ne de bir tecrübe sahibidirler. Sizin işinizi alırlar çözüme kavuşturmak yerine dahada içinden çıkılmaz bir hale sokarlar ve olan sadece sizin paranıza değil amacınıza ulaşmanızda da imkansızlıklar haline gelir. Bu tür insanlardan kendinizi korumak için mutlaka vergi levhalarına bakın mesleklerini ve daha önce nasıl bir eğitim aldıklarına dikkat ediniz.


2) Paravan Dedektiflik Firma ve Web Siteleri,


Daha önce açıkladığımız gibi google de dedektif ya da özel dedektif kelimesi arattığınızda karşınıza bir çok firma sitesi çıkar ve siz bunların hepsinin farklı firmalar olduğunu düşünürsünüz ve bilgi ve ücret öğrenmek amacıyla teker teker aramaya başlarsınız.Hepsinden 3 lira 5 lira fiyat teklifleri alırsınız bilgiler alırsınız ve birini seçip görüşürsünüz. Fakat bazı uyanık şahıslar a dedektiflik , b dedektiflik gibi birden fazla web sitesi açıp farklı firmalar adına dizayn etmektedir telekomdan her web sitesi adına farklı telefon numaraları almaktadırlar. a firmasından açıklama yaparken fiyatı yüksek tutarlar biz şöyle biz böyle çalışıyoruz derler.b firmasını aradığınızda da a firmasını kötüleyerek işte o kişiler çok uçuk rakamlar söylerler biz sizin işinizi şu fiyata yaparız diyerek fiyatla sizi ikna etmeye çalışırlar tabi siz aslında iki firmanında aynı kişiler olduğunu bilmediğinizden maddi gücünüz varsa işin ederi olan a firmasına işi verirsiniz yok ise yapılması neredeyse imkansız bir fiyat teklif eden ticari kaydı olmayan b firmasına başvurursunuz her halikarda paravan şirket kazanmış olur ama eksik ama fazla.Bu konudada nasıl korunabileceğinizi söylememiz gerekirse yine gittiğiniz firmada vergi levhasındaki firma ismiyle size söylenen ismin aynı olduğuna dikkat edin ve bu web sitesindeki firma adresine veya telefondaki kişinin size verdiği adresi google de taratarak başka bir firmanında aynı adresi gösterip göstermediğini kontrol edin.


Sonuç olarak dikkat etmeniz genel noktalar;


  • Vergi levhalarını kontrol ediniz

  • adresleri ve firma isimlerini kontrol ediniz.

  • Mutlaka firmaları ofisinde ziyaret edip sabit bir adresleri olup olmadığını kontrol edin.

  • Firmanın sahiplerinin nasıl bir eğitim aldıklarını öğrenin.

    Akçayel Özel Dedektiflik Bürosu