Back to Top

Tel: 0216 349 7373 7/24 Gsm: 0505 518 8556


Akçayel

Özel Dedektiflik

Bürosu


Tel: 0216 349 8373

Gsm:0505 518 8556  


Telefon    : +90216 349 8373

7/24 Gsm : +90505 518 8556

Adres : Hasanpaşa Mah. Mahmudbaba Sk. No:13/4 Kadıköy/İstanbulFirma Araştırması


Ülkemizde ticaret'in büyük bölümü ülke içinde kalır dışarı açılmak isteyen firmalarında büyük bölümü yaptıkları ortaklıklar sonucu hüsrana uğrarlar bunun sebeplerini sıralayacak olursak,yurt dışından ülkemize açılım yapan firmalar genelde ülkemizi 3. sınıf dünya ülkesi olarak gördüğü için tabiri caizse etimizi de sütümüzü kullanmayı ve bu ülkeye ekonomik olarak tek bir destek bile vermeyen firmalardır.En büyük sebepde yine kendi idamımızı firmalarımız malesef hiç araştırmadan yurt dışına uzun vadeler ile mal göndermekte yurt dışı firmalarla doğru düzgün bir araştırma ortaklık yapmakta ve bu firmalardan ürün ucuza aldıklarını düşünerek ürünler almaktadır.
Bu maddeleri açıklamak gerekir ise ülkemize yabancı firmaların geliş sebepleri onlara tanınan ayrıcalıklardır (vergi tesis gibi) bu firmalar gelir düşük ücretler ile personel çalıştırır %100 de %100 kar ederler neredeyse daha sonra imtiyazların süresi bitttiğinde iflaslarını açıklarlar ve ülkemizdeki tesislerini satarlar personellerini işsiz bırakırlar.Bizim firmalarımız da yurt dışından bir firmayla ortaklık kuracakları zaman hemen zengin olacaklarını düşünür rakip firmanın web sitesinden ve ülkemizde yedirip içirdikleri yöneticilerinden başka birşey bilmezler. Örnek vermek gerekirse özellikle Çinli firmalar bir apartman dairesinde dahi üretim yapan şirketlerdir.
Firmalarımız mali durumlarını üretim tesislerini yerinde görmeyi maddi olarak pahalı bulurlar ve tavsiyelerle ve web sitelerindeki şatafatlı üretim görüntülerine firmanın ülkemize gönderdiği takım elbiseli kişilerin sözlerine kanarlar. Parayı gönderirler siparişi verirler fakat bu küçük ölçekli firmalar çok güçlü bir sermayeye sahip olmadıklarından boylarından büyük işler aldıklarında batarlar ve bizim firmalarımızda kar edeceğiz derken zarar görürler.Bazı firmalarımızda yine özellikle uzakdoğudan ihracıtı sorunsuz yaparlar ürünleri çok ucuza ülkemize getirirler ve yüksek karlarla satarlar.
Fakat bu ürünler çok fazla zaman geçmeden bozulurlar ve yedek parça sorunu ortaya çıkar. Bu ucuza mal ettikleri ürünlerin yedek parçalarını firmalar üründen daha pahalı fiyata bize satarlar haliyle firmalar iflas bayrağını çekerler.

Bu örnekler uzayabilir. Bizim size tavsiyemiz bir firma ile ortak olmak istiyorsanız ülke içi ve ülke dışı 3 lira daha az ödeyip param cebimde kalsın demeyin.Firmaları kapsamlı bir şekilde araştırın ya da bir özel dedektife araştırtın. Çünkü en başta tasarruf ettik dediğiniz o 3 lirayı daha sonra 30 lira olaracak başka yerlere ödemek zorunda kalabilirsiniz . İtibarınızın zedelenmeside bunun manevi boyutu.