Back to Top

Tel: 0216 349 7373 7/24 Gsm: 0505 518 8556


Akçayel

Özel Dedektiflik

Bürosu


Tel: 0216 349 8373

Gsm:0505 518 8556  


Telefon    : +90216 349 8373

7/24 Gsm : +90505 518 8556

Adres : Hasanpaşa Mah. Mahmudbaba Sk. No:13/4 Kadıköy/İstanbulTürkiye'de Özel Dedektif Olmak


Bize her ay ortalama olarak 100 kişi özel dedektiflik bürosu açmak veya bayiliğimizi almak amacıyla başvuruda bulunur.Biz ise bu kişilerin çoğuna bırakın meslek şartlarını anlatmayı iyi günler diyerek telefonları yüzlerine kapatırız.Çünkü özel dedektif liğibir bakkal dükkanı açmak onu işletmekle aynı gören bir yapıya sahipler. Hiçbir eğitim almamışlar alt yapı sıfır çalışma şartları hakkında hiçbir bilgileri yok fakat televizyondan etkilenip benim canım sıkıldı zaten bana iş verende yok ben bi dedektiflik bürosu açayım çok para kazanırım ne var ki derler.Özel dedektiflik bir alt yapı ister üniversite olsun kamu güvenlik kuruluşları olsun hukuk fakültesi olsun ama en önemli istediği şeyler daha önceden saha çalışması hakkında bilgisi olması ve müşterisine kendisini iyi anlatabilip onuda iyi anlayabilmesidir.Müşterileri mağdur durumdaki insanlardır öncelikle onlara gerçekçi olup neleri yapıp neleri yapamayacağınızı anlatmanız gerekir.
Alternatif çözümler sunmanız gerekir. Çünkü mağdur durumdaki insan sağlıklı düşünemez ve sizin bir sihirbaz gibi onun istediği herşeyi yapabileceğinizi sanar.Bunun böyle olmadığını açık ve net şekilde anlatmanız gerekir. Müşterilerinizin çoğuyla ticari olarar tanışırsınız ama yapacağınız hizmet sonrasında en az yarısı ile büyük bir dostluk içinde kalırsınız.Bu nedenle onların sizi bir psikiyatr gibi görmemesi konusunda mutlaka dikkatli olun.Hukuksal bilginizinde temel seviyede olsa dahi olmasına dikkat edin. Neyin delil neyin olmadığı, nelerin sizi zor durumda bırakacağını bilmeniz gerekmektedir.
Soğukkanlı olmanız gerekmektedir. Çünkü kamu güvenlik teşkilatlarından dahi olsanız biri size ne yapıyorsun diye sorduğunda kimliğinizi gösteremezsiniz çünkü siz bir özel dedektifsiniz ve kendinizi reklam etmemeniz gerekmektedir.Birkişiyi araştırırken kamu kimliğinizi çıkartıpbirine soru sorarsanız bir daha araştırdığınız şahıs hakkında hiçbirşey öğrenemezsiniz çünkü o sizin hakkında sizden daha çok bilgi edinir. Araştırma sırasında hep bir adım sonrasında neler olabileceğini düşünmeniz gerekir yeri geldiğinde durmayı yeri geldiğinde risk alma kararını gayet sakin olarak vermeniz gerekir. Ekip arkadaşlarınıza asla kötü giden bir çalışma sonrasında umutsuzluğunuzu belli etmeyin çünkü siz çökerseniz onlar tamamen çöker.
Eğer bu kriterlere uyuyorsanız gidin bir muhasebeciye ben bir özel dedektif bürosu açmak istiyorum deyin gerekli işlemleri o yapar.Yukarıda yazdıklarımın ülkemizde gereği yoktur ama bu meslekte olmak ve başarılı olup para kazanmak istiyorsanız bu kriterlerin hepsini taşımanızda fayda vardır tabi birde haksız rekabet yapan rakiplerinize karşı mücadele etmeniz gerekmektedir.